Pět otázek na autora

10. května 2017 v 18:39 | Tomáš Mestek |  O autorovi


Pět otázek na autora
1) Každý autor má nějakou předlohu nebo alespoň nějakého oblíbence, díky kterému začal psát. Koho máš ty?

Mojí velkou inspirací a vzorem je, byl a bude TOLKIEN. Byl to svět i příběh, kterému jsem propadl. Do Pána prstenů jsem se zamiloval, když jsem SPOLEČENSTVO PRSTENU viděl 9x v kině :). Další mou inspirací byla hra Diablo. Paladinové mě uchvátili, ale bylo tam toho o nich strašně málo a v každém příběhu mi něco chybělo. Mně to nestačilo a tak jsem se jednoho dne rozhodl, že si vymyslím vlastní příběh, abych se svému oblíbenému velikánovi alespoň přiblížil a uctil tak někoho, kdo mi hodně dal :).


2) Jak se ti pracovalo na příběhu? Bylo těžké přetvořit to, co máš v hlavě, do formy, kterou by si mohli přečíst i ostatní?

Tvoření příběhu mě strašně baví, protože tím žiji. Ale je pravda, že někdy je těžké všechny ty vize ztvárnit na papír tak, aby byly opravdu takové, jak je vidím. Ale jakmile začnu psát, jde to mnohem líp. Čas i svět kolem zmizí a já jsem propojen se svým světem. Psaní je jako kouzlo, které nám otevírá brány k naší duši. Pokaždé, když něco napíšu a pak si to čtu, cítím radost a neskutečnou úlevu. A vždy se těším, až si zase sednu a ponořím se do psaní :).


3) Jak vznikaly jednotlivé postavy? Měly nějaký reálný základ nebo sis je prostě jen tak vymyslel?

Vznik postav měl dvě varianty. Buď jsem věděl, jak by mohly vypadat, pak jsem je pojmenoval. Např. GORDON GARST - nejdřív byla představa silného a velkého člověka s velkou silou - ZABIJÁK DÉMONŮ - a až pak vzniklo jméno. A nebo obráceně - nejdřív jsem postavu pojmenoval, v té chvíli vzniklo jméno např. Angela. Základ, jak by přibližně postava měla vypadat a kým by měla být, vznikl současně se jménem, ale opravdový její život se vyvíjel až v příběhu.


4) Jak dlouho už celý Arwelon dáváš dohromady? Kdy tě napadlo, že bys mohl napsat takový úžasný a rozsáhlý příběh?

Začalo to jako u boha Světla Sathrona, který měl taky nejprve jen sen o lidském světě. A tak, jak žil svůj sen, tvořil ten svět. Nejprve jsem chtěl svět pojmenovat a tak jsem mu dal jméno ARWELON. Nechal jsem podobnost ke jménu elfky Arwen z Pána prstenů, protože se mi líbí. Jen mě mrzí, že je ve filmu tak málo, ale v knížce ještě míň. V jazyce Jagas Nathana, který se objevuje v mé knize, se láska překládá jako ARWEA.

Svět Arwelon vznikl nejprve jako místo, kde je mi dobře a kam si chodím odpočinout, ale zároveň má svůj vlastní příběh. Všechno je v detailu. Např. proč Arwelon má dva kontinenty? Bůh Sathorn sestoupil na Arwelon a střetnul se s velkým Asgarothem. Jejich souboj způsobil, že se země roztrhla a na určitých místech vytvořila údolí, jisté prohlubně a díry. To záleželo na tom, jak Sathorn zrovna dokázal s Asgarothem třísknout o zem :).


5) Kniha je vlastně nedokončená a má to být trilogie. Už vlastně pracuješ na posledním dílu. Ale co dál? Co všechno máš ještě v hlavě? Kolik dalších knih můžeme očekávat?

Poslední Paladin je trilogie, která je v knižní sérii ŘÁD SVĚTLA v půlce. Celkem bude deset knih.

Zde je rozpis: ŘÁD SVĚTLA - PŘÍBĚHY - PLÁNOVANÉ KNIHY:

01. ŘÁD SVĚTLA - TRIUMF ZLA
02. ŘÁD SVĚTLA - GRONWOLD
03. ŘÁD SVĚTLA - ÚSVIT PALADINŮ
04. ŘÁD SVĚTLA - NEBE
05. ŘÁD SVĚTLA - VÁLKA O ARWELON
06. ŘÁD SVĚTLA - SOUMRAK TEMNOTY
07. ŘÁD SVĚTLA - POSLEDNÍ PALADIN - I.DÍL - již vyšlo; můžete zakoupit zde
- ŘÁD SVĚTLA - POSLEDNÍ PALADIN - II.DÍL
- ŘÁD SVĚTLA - POSLEDNÍ PALADIN - III.DÍL
08. ŘÁD SVĚTLA - CESTA DO PEKLA
09. ŘÁD SVĚTLA - TEMNÝ ANDĚL
10. ŘÁD SVĚTLA - VŠEVLÁDCE


Příběhy 1.- 6. jsou o Nebi, archandělovi Archonelovi a jak se démoni a zlo dostali na Arwelon. Jak se Gronwold, Dirionův otec, stal nadějí lidstva a nejvyšším paladinem, vypráví i o jeho přátelství s Darnasem, bez kterého by nemohl ŘÁD SVĚTLA PALADINŮ, jenž chrání dobro Arwelonu, ani vzniknout.

Příběhy 7.- 10. vyprávějí o Angele a Dirionovi, o Delvorinovi, který je posledním paladinem z proroctví, a o tom, kdo vlastně skutečně bude tím posledním paladinem na konci.

Pak následují knihy 11.- 13., tato poslední trilogie začíná knihou XIRIONOVA POMSTA a vypráví příběh o Dirionových potomcích, objeví se zde i Iroen a Agarion. Také se zde poprvé objevuje BRATRSTVO NADĚJE, které bude mít svojí vlastní ságu (trilogii).

Kdo jsou, čím jsou a proč?

Nechte se překvapit :)© Tomáš Mestek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama