ZUŘIVÁ VÁLKA 1 - Snadná mise, kapitola 3.

26. září 2017 v 22:57 | Tomáš Mestek |  Vetřelec vs. Predátor: ZUŘIVÁ VÁLKA 1

ZUŘIVÁ VÁLKA 1 - Snadná mise, kapitola 3.
Gregory Notorment svíral svou pulsovou pušku a na zádech se mu houpala brokovnice. Šel pomalu vpřed. Po stranách měl Brada Nyvella a Morgena Dregena, oba měli chytré pušky a kráčeli temným tunelem. Všem na rameni i na zbrani svítili baterky, ale zdálo se, že je zde taková tma, že ani to nestačí, proto před sebe často házeli i světlice.

"Chci dvě řady a rozestupy," zavelel velitel. "Postupujte tiše a opatrně. Je tady dost velká tma, tak ať nikam nespadnete." Zastavili se na konci chodby. Notorment kývnul hlavou doleva. "Brade, zkontroluj schodiště nalevo."

Brad Nyvell pomalu zamířil k zábradlí, nahnul se přes něj a podíval se dolů. Pak se vrátil. "Schodiště vede někam do podzemí, ale je rozbité, pane."

"Kontaktujte druhý tým a zjistěte jejich pozici," otočil se velitel k ostatním.

Thomas stiskl vysílačku v uchu a řekl: "Firo! Jak jste na tom?"

"Jsme na pátém podlaží a jdeme po schodišti do nižších pater," dostalo se mu odpovědi. "Taky jsme našli cestu do řídícího střediska, jinak nic. Je tu tma a velký nepořádek."

"Dobře. Pokračujte dál do přízemí, tam se sejdeme."

Mezitím Gregory promluvil na Morgena: "Ukaž mi plány týhle základny."

Morgen vytáhl malý počítač, stiskl pár tlačítek a řekl: "Tady, pane."

"Dobrá," řekl velitel po chvilce přemýšlení, "takže tady dál touhle chodbou se dostaneme k nějakým ubytovacím jednotkám a potom dál jsou laboratoře. Když sejdeme po těchto schodech na druhé straně, dostaneme se do hlavního tunelu."

"Pane, podívejte se na tohle," upozornil ho Dregen. "Tady na konci tunelu jsou další masivní ocelové dveře."

"Vidím. A co máš na mysli?"

"No, tady ten tunel nekončí, pokračuje dál. Problém je v tom, že zbytek mapy chybí."

"Zajímavé."

"Co asi může být za těmi dveřmi?" zeptal se Morgen.

"To nevím, ale zjistíme to. Doufám, že je tam další tunel do dalšího komplexu, kde najdeme ty vědátory. Tahle mise skončí a budeme moct vypadnout z tohohle temného místa. Vůbec se mi to tady nelíbí."

"Doufejme," přikývl Morgen.

"Thomasi, zkontaktuj druhý tým," rozkázal Notorment. "Řekni jim, že se sejdeme na konci hlavního tunelu."

Thomas znovu zavolal vysílačkou Firu. "Firo? Kde jste?"

"Třetí patro je dost spletité," odpověděla. "Našli jsme zde rozházené skříně i stoly, dokonce rozbité zdi a prasklé dveře. Jinak tady není ani živáčka."

"To je zvláštní. Tady to vypadá podobně. Pokračujte do přízemí. Sejdeme se v hlavním tunelu u velkých vrat."

"Rozumím. Budeme tam."

"Dobře, uvidíme se tam, konec," řekl ještě Thomas, než ukončil relaci.

Notormentův tým pokračoval temnou chodbou. Po chvíli dorazili ke dveřím a otevřeli je.

Velitel se zastavil a řekl: "Morgene, ukaž mi ještě tu mapu." Sklonil se nad obrazovku a dodal: "Takže tohle jsou ty ubikační jednotky. Zdá se, že jsou tady čtyři různé chodby." Pak se otočil k ostatním: "Dobře! Rozdělíme se na skupiny. Půjdete po dvou, maximálně po třech. Nikdo nepůjde nikam sám. Chci to tady prozkoumat. Prohledáte každou ubikaci, každou skříň, prostě všechno. Je to jasné?!"

"Jasné."

Rozdělili se do skupin a Gregory ještě zavelel: "Sejdeme se na úplném konci."

***


Madeus Bearer, Thomas Harrison a Gabriel Atelos zatočili doprava a zamířili ke dveřím jedné z ubikací. Thomas zmáčkl zelené tlačítko a dveře se otevřely. Madeus a Gabriel vešli dovnitř. Nic však nenašli, jen skříň, postel a stůl, běžné vybavení.

Thomas vešel dovnitř, aby si to uvnitř také prohlédl. Měl neustále zapnutou vysílačku a v rádiovém spojení se ozval Notormentův hlas: "Morgene, málem bych zapomněl. Zapni tu svou blbost."

"Myslíte detektor pohybu?" ozval se Morgen. "Dobrý nápad." Pak vytáhl malou skříňku s displejem a zapnul přístroj. Začal se ozývat pravidelný tikavý zvuk, jako když tepe srdce. Zvuk se však změnil, když zachytil několik signálů. Najednou přístroj začal řvát.

Tim Hogan, Morgenův společník, se ozval: "Fuj! To je odpornej zvuk. Vypni to! To je horší než můj budík!"

"Pane, zdá se, že to zas tak dobrý nápad nebyl, zachytávám signály jen vás všech," promluvil Morgen.

"To nevadí, stejně to nech zapnutý," zněl rozkaz.

Madeus, Gabriel a Thomas mezitím prohledali tři ubikace. Madeus chtěl zmáčknout tlačítko panelu u další, ale ten byl tentokrát červený a dveře zamčené.

"Sakra, některé ubikace jsou zamčený. Co mám dělat?" ozvalo se ve vysílačce od Jacka Nydara.

Madeus praštil jedním ze svých kulometů do červeného panelu, ten zajiskřil a rozpadl se. Dveře se otevřely. "Rozmlátit panel!" prohodil pak do vysílačky.

"Dobrý nápad!" ozvalo se mu v odpovědi.

Thomas a Gabriel vlezli do ubikace a vše prohlédli. Nebylo tam nic zajímavého, jen vše bylo více rozházené a na stole ležely dokonce zbytky jídla a jeden hamburger.

"Hele, hamburger!" vykřikl Gabriel. "Miluju hamburgery, ale zrovna tenhle asi vynechám." Pak se podíval na roztrhanou postel a promluvil do rádia: "No teda! Tady je pěkně roztrhaná postel. To ale musela být vášnivá soulož!"

Ve sluchátku se mu hned ozval Notormentův přísný hlas: "Gabrieli! Mluv jenom, když to bude opravdu nutné a svoje průpovídky si nech pro sebe!"

Pak se do rozhovoru přidal i Brad Nyvell: "Zdá se, že jenom tahle část komplexu je trochu pod proudem. Jinak je zde všechno mrtvý, pane. Ale ze zdí a ze stropů občas trčí elektrické dráty a jiskří. Dávejte pozor!"

"Díky, Brade. Všímám si toho." Velitelův hlas však ve spojení absolutně přehlušil náhlý Morgenův řev.

"Všichni se hned zastavte na místě! Stůjte!"

Obě jednotky se zastavily. Thomas se zaposlouchal do vysílačky, stejně jako všichni, a velice netrpělivě čekal, co bude následovat.

Ve vysílačce zazněl Notormentův starostlivý hlas: "Co je? Co se děje?!"

Bylo napjaté ticho. Nikdo se ani nepohnul a Morgen náhle ještě hlasitěji zařval: "Panebože! Na radaru mám jedenáct teček, jedenáct signálů!"

Madeus se tiše zeptal Thomase: "Kolik je nás? Deset, že jo?"

Thomas nervózně souhlasil.

V relaci mezitím zněl naléhavý dotaz velitele: "Morgene! Tak mluv, sakra! Kde je ten signál?"

"Kousek od nás, pane! Je na druhé straně těchto ubikací!"

"Víš jistě, že to není jeden z nás?!"

"Není to jeden z nás! Ten signál se hýbe, my ne!"

"A kam míří?"

"K nám!"

"Všichni se držte u sebe!" rozkázal velitel. "Morgene! Naváděj nás k tomu signálu!"

Oba týmy se vydaly směrem k signálu za rádiové navigace od Morgena, když se náhle zastavil a lépe se podíval na svůj radar, řekl naléhavě: "Počkat! Stůjte!"

Notorment zařval do vysílačky: "Co je zase?!"

"Ten signál zmizel. Promiňte pane, asi jsem se spletl," oznámil Morgen opatrným a provinilým hlasem.

Thomas se zastavil a zařval do vysílačky: "Ty vole! Do prdele! Morgene! Přestaň nás tady strašit! Málem jsem měl infarkt!"

Morgen si pak vyslechl pár dalších podobných komentářů a velitel na něj zařval: "Já tě zabiju, Morgene! Ten svůj přístroj si strč do prdele, rozstřílím ti koule a brokovnicí tě střelím do palice! Tohle už mi nedělej! Málem to se mnou švihlo!"

"Thomasi?" ozvala se Fira. "Co to tam slyším za řev? Co se stalo?"

"Ale nic, Firo," odvětil. "Jenom nám tvůj bratr málem způsobil hromadný infarkt s detektorem pohybu. Jinak je vše v pořádku. Co u vás?"

"My už jsme na prvním podlaží, je to tady dost ponurý a odporný. Minuli jsme jídelnu a kdyby to nebylo napsáno na dveřích, tak bych to ani nepoznala, příšerný místo. Za chvíli budeme v hlavním tunelu."

"Jo, my tam snad taky dorazíme."

Gabriel s klidným hlasem promluvil do rádiové relace: "Klid, hoši. Přece se tady neposereme kvůli nějakému signálu. Morgen se prostě spletl. Klidně to mohlo dopadnout tak, že tam poběžíme, strachy se postřílíme a nakonec zjistíme, že ten blbej signál byla jenom blbá krysa nebo zapomenutej vědec!"

"Pane, Gabriel má pravdu," přidal se Brad. "Sereme na to. Ať už tady byl kdokoliv, tak je pryč."

"Souhlasím, pokud tady nějací vědci byli, tak už tady určitě nejsou," uklidnil se trochu velitel.

"Pane, mohu promluvit?" zeptal se Gabriel.

"Poslouchám."

"Pane, s Mateusem a Thomasem jsme tady prohledali víc než dost ubikací a všechny vypadají stejně. Zdá se, že tohle místo opustili zcela náhle. Jedna věc je mi tady však divná, pane. Když odtud odešli, proč tu nechali své věci? Nacházíme tady cennosti, knihy, různé - nejspíš důležité - spisy, dokonce jídlo a oblečení. Vypadá to, že měli velmi naspěch. Takže se domnívám, že je tady možnost, že je k tomu náhlému odchodu mohlo něco donutit."

Thomas zašeptal: "A kdo straší teď?"

"Tomu odmítám věřit, ale nemohu to ani vyloučit," odpověděl velitel.

"Všemu to tady nasvědčuje," pokračoval Gabriel. "Co donutí člověka náhle odejít, aniž by si vzal své oblíbené věci - jako rodinné fotky nebo cennosti a to ani nemluvím o jídle a oblečení. Je to vážně divný. Musel to být chaos."

"A právě proto musíme pokračovat dál. Musíme zjistit, co se tu stalo. Takže pokračujte v prohledávání těch ubikací. Uděláme svou práci, ať můžeme jít do prdele. Tohle hrůzostrašné místo mi nahání strach."

Pokračovali v prohledávání a všichni jen otráveně vzdychli.

Jack Nydar prohlásil do rádiové relace: "Kurva! A já teď nevím, kde jsem skončil!" Pak se mimo vysílačku obrátil na Nyvella: "V jaké jsme to byli naposledy?"

Madeus, Gabriel a Thomas se blížili pomalu na konec chodby, kterou měli na starosti. Thomas otevřel další místnost a sám zůstal na chodbě. Madeus a Gabriel zmizeli uvnitř. Gabriel stál svému kolegovi za zády, když se tichem ozvalo strašidelné zakřupání. Gabriel hned na to řekl: "Ty vole! Už zase! Mohl bys přestat křupat těma kloubama? Je to příšerný!"

Madeus se k němu otočil. "Jenomže já to nebyl!"

Teď už Gabriel nevypadal moc klidně, oba ztratili nervy a začali se hádat.

Thomas to všechno sledoval z chodby. Rychlým pohledem se podíval do tmy a strnul v šoku. Byl svědkem strašlivé události. Dveře na konci chodby se samy otevřely a zase se zavřely! Thomas přísahal, že právě viděl ducha. Rozběhl se nejvyšší rychlostí, jakou mohl na chodbě vyvinout, a nechal své společníky za sebou. Doběhl ke dveřím a zmáčkl tlačítko. Dveře se otevřely a jeho následný šok byl ještě větší. Strašně se lekl, protože se srazil s Morgenem.

Oba se vzpamatovali a Thomas se ustaraně a udýchaně zeptal: "Morgene! Proboha! Já z tebe budu mít smrt! Víš, jak jsem se lekl?!"

Morgen zařval vzteky: "Ty že ses lekl?! Já jsem se lekl! Až jsem tě málem zastřelil!"

"To tys otevřel a zavřel ty dveře?"

"Cože? Jak jsem mohl tyhle dveře otevřít a zavřít, když jsem teď přišel! Jsi blázen?!"

Mezitím přiběhli Gabriel a Madeus a hned se sháněli po tom, co se děje.

"Ale nic," mávnul rukou Morgen. "Tady Thomas jenom začíná vidět duchy a ztrácet nervy."

Thomas se hned na něj obořil: "Ale já jsem vážně něco viděl!"

Všichni tři se zasmáli. Ale Thomas se dál ptal: "Co tady vlastně hledáš, Morgene? Máš hledat jinde."

"Jen jsem si přišel něco ověřit. Tady poblíž jsem totiž zachytil ten signál."

"A našel jsi něco?" zeptal se Gabriel.

"Nic."

Náhle si Thomas uvědomil jednu vážnou skutečnost. "Morgene? Co tady vůbec děláš sám? Kde máš společníka?"

"Na chvíli jsme se rozdělili," odvětil s klidem. "Šel tady někam za roh. Asi zkontrolovat další ubikace."

"Ty nezodpovědnej idiote!" zařval Thomas. "Tohle není sranda. Velitel Notorment jasně řekl, že nikam nesmíme chodit sami, a ví, o čem mluví! Pojď! Jdeme se po něm podívat!"

Všichni čtyři zašli za roh. O kus dál se zastavili v tmavé chodbě, kde praskaly trčící kabely ze stěn a ze stropu. V dálce blikala světla. Jen několik ubikací tady bylo pod proudem.

"Tady to bylo?" zeptal se Thomas.

"Já nevím!" odpověděl Morgen.

Thomas se zamračil. "Tak se podívej na ten detektor, třeba nám ho pomůže najít. Musí být někde blízko."

Morgen se důkladně podíval na radar. Pak se však začal chovat divně. Jednou lehce do radaru praštil a pak s ním zacloumal. Zadíval se na něj ještě jednou, ale jeho starostlivý výraz nezmizel. Pohlédl na ostatní.

"Tak co? Našel jsi ho?"

Morgenův ustaraný obličej se změnil na vyděšený. "Spočítal jsem všechny tečky na detektoru a…"

"A? A co?"

"Napočítal jsem jich devět," odpověděl Morgen celý nesvůj. "Je nás jenom devět! Tim Hogan… zmizel!"© Tomáš Mestek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama