ZUŘIVÁ VÁLKA 1 - Snadná mise, kapitola 7.

26. září 2017 v 22:26 | Tomáš Mestek |  Vetřelec vs. Predátor: ZUŘIVÁ VÁLKA 1

ZUŘIVÁ VÁLKA 1 - Snadná mise, kapitola 7.
"Ten most se dost kýve, pane," řekl Jack Nydar vpředu.

"Klid, pokračujte dál. Ten most je bezpečný, je vyztužen ocelovou konstrukcí a jištěn ocelovými lany. Nic se nestane," uklidňoval ho velitel.

Pomalu pokračovali po mostě, který nebyl krytý střechou. Hustě pršelo a déšť jim pravidelně bubnoval na ochranné vojenské přilby, které měli na hlavách. Jejich výstroj nasákla vodou a všichni byli v několika okamžicích zcela promočení. Šlehnul blesk a zaburácel hrom. Venku zrovna zuřila bouře. Skučel vítr a Thomas Harrison šel s Gabrielem vzadu. Madeus byl ještě uvnitř, ale také se chystal vkročit na most.

Notormentův tým se blížil k prostředku své cesty a kráčeli za sebou jako šňůra.

"Jacku, nežeň se tak dopředu. Počkej na ostatní!" křikl Brad Nyvell.

Jack se otočil a pronesl: "Tak pohněte! Chci být z toho mostu pryč. Mám z toho husí kůži! Nelíbí se mi to tady. Mám závrať a z toho houpání se mi motá hlava."

"Není kam spěchat. Hyomy stejně bude muset na druhé straně mostu otevřít další dveře! Což bude zase chvíli trvat," řekl velitel.

Thomas si narovnal přilbu a podíval se proti dešti na střechu druhého komplexu. I on měl divný pocit, který ještě vzrostl, když něco skrz nepříjemný déšť matně zahlédl. Vedle stožáru nefungující antény byla malá stříška. Thomasovi se zdálo, že kousek od zábradlí pod střechou zahlédl v temném stínu červené světlo. Déšť mu však znepříjemňoval výhled a v tom se to stalo. Ozvala se rána a most se otřásl, že všichni padli na kolena.

"Co se to děje?!" zařval Gabriel a chytil se zábradlí stejně jako Thomas, který spadl vedle něho. Ostatní se chytili, čeho mohli, ale ozvala se další rána a most se roztrhnul na dvě půlky. Rozpadl se a část mostu, kde se držel Notormentův tým, se zhoupla a narazila o zeď.

Jack Nydar sklouzl až na nejspodnější okraj. Všichni v té hrůze viseli nad propastí. Začali šplhat nahoru a Madeus, který zůstal ve vchodě před náhle rozbitým mostem, jim pomáhal. Měli problémy, déšť jim vše znepříjemňoval a Hyomy by málem spadnul, kdyby ho Notorment nezachytil. Madeus jim pomohl zpátky do budovy, odkud přišli. Nejdříve vytáhl Thomase a Gabriela, pak vylezli Notorment, Hyomy a Brad. Brad Nyvell se otočil a zařval na Jacka, který zůstal viset dole: "Vydrž, Jacku! Vytáhneme tě!"

"Hoďte mu lano!" rozkázal Notorment.

"Pospěšte si! Dlouho už se neudržím! Klouže to!" řval Jack.

Nyvell připravoval lano. "Drž se, Jacku! Vydrž! Už to bude!" Když v tom se ozvala další rána. Zbylá část mostu se i s Jackem Nydarem zřítila do černé propasti hluboko pod nimi a kdesi na dně se ozvalo šplouchnutí odporně zelené vody. Chvíli byl ještě slyšet zoufalý Jackův řev, který mizel v temném prázdnu. Všemi to dost otřáslo.

"Ne! Ne!!" zařval Brad a ostatní ho museli chytit, aby ve své agónii nespadl za ním do propasti. Táhli ho zpátky dovnitř a Brad stále řval: "Ne! Jacku! Ne!"

O chvíli později se shromáždili v temné jídelně, kde se snažili trochu se vzpamatovat z té hrůzy, což moc dobře nešlo, protože všichni začali opravdu ztrácet nervy. Gabriel mrštil židlí a pak převrátil stůl. "Do prdele! Do hajzlu! Tohle měla být triviální mise, kurva! Nejdřív Tim a teď Jack! Co se to tady děje! Zatraceně!"

Notorment jen tak mlčky seděl na židli, protože byl přesvědčen, že na téhle misi neztratí ani muže a teď během pár hodin ztratil hned dva.

"Jak vůbec mohl ten most spadnout?!" rozčiloval se Brad.

"Ten most sám od sebe určitě nespadl. Takovéhle mosty udrží i tanky," přidal se Hyomy.

"Tak co se teda stalo?! Něco to způsobit muselo!"

"Něco nebo někdo!" řekl Thomas.

"Co tím chceš říct? Tys něco viděl?" podivil se Brad.

"Viděl, ale nejsem si jistej."

"Tak mluv!"

"Zdálo se mi, že vidím stín, rudé světlo a pak se to stalo. Opravdu se mi na moment zdálo, že jsem zahlédl modrý záblesk, než ten most spadl," pokračoval Thomas.

Hyomy se začal smát. "Cha, cha! Chceš říct, že ten ocelovej most shodil blesk! To mi chceš tvrdit?!"

"Zatraceně! Říkám ti, že si nejsem jistej! Pršelo mi do obličeje, tak co jsem asi tak mohl vidět, ty chytráku?!" zařval Thomas.

"Pche! Blesk rozbil most! Větší pitomost jsem neslyšel!" zakroutil hlavou Hyomy.

Brad se otočil a zařval na Hyomyho: "Ty sklapni, ty jeden odborníku! Ty jsi nebyl ani schopen otevřít ty posraný dveře! Kdyby se ti to povedlo dříve, už bychom byli odtud pryč!"

"Aha! Takže je to nakonec moje vina! Ten most jsem teda shodil já, jo?! A Jacka Nydara jsem tam pro jistotu hodil taky!" řval Hyomy.

Brad se zvedl. Začal být agresivní a chtěl se vrhnout na Hyomyho. "Hele! Neber si jeho jméno do huby, ty parchante! Nebo tě nakopu do prdele!"

Nejspíš by se poprali, kdyby je Thomas neokřikl. "Přestaňte! Život Jackovi stejně už nevrátíte, takže radši přemýšlejte, jak z toho ven! Protože ať už ten most odstřelil kdokoliv, pořád tam venku je a nepřestane!"

Brad se podivil: "Ale kdo a čím? Je tady snad nějaký vyšinutý vědec, kterému ruplo v bedně?!"

"Ty věříš, že ten modrý záblesk byl způsoben nějakou zbraní? Žádná taková zbraň neexistuje, rozhodně ne lidská!" přidal se Hyomy.

"Nevím kdo nebo co, ale někdo nechtěl, abychom šli přes most a to se mu povedlo!"

"No to je skvělý. Do prdele! Já jsem měl tak pěknej den, než mě povolal ten debil. Už jsem se chystal s dvěma kočkama na Floridu a místo toho se teď tady poseru v týhle rozpadlý popelnici, kde místo vědců pobíhají nějaký obludy a nějakej magor tady odpaluje mosty!" skřehotal Gabriel. Pak se odmlčel a za chvíli znovu spustil: "Pokud se z toho dostanu, tak rozhodně pošlu generálovi děkovný dopis, že mě poslal na tuhle super dovolenou!"

"Ty vole! Prý dovolená, do prdele! Obnovíte jen pár systémů, bude to pohoda!" reagoval na to Brad. "Co tady vlastně ještě děláme? Poslali nás obnovit systémy, jenomže tady už není moc co obnovovat! Vrátíme se na Astrodom, odpálíme tady nukleární hlavici a řekneme hotovo, obnoveno! A pokud bude mít generál kecy, tak ho střelím osobně do hlavy! Jak nás sem vůbec mohl poslat?!"

"Generál tohle nevěděl! A já rozhodně nevěřím, že by nám lhal!" zařval Thomas.

Náhle se zvedl Gregory Notorment a všichni zmlkli. "Sklapněte! Držte hubu! Dva z nás jsou mrtví! Tim Hogan je mrtvý. Jack Nydar je mrtvý! A dva další jsou nezvěstní a nemáme o nich žádné zprávy! Takže vám teď říkám, že já nepřestanu, dokud nezjistím, o co tady jde a kdo za tohle může! Nikam neletíme! Ještě jsem žádnou misi nevzdal a nehodlám s tím začínat! Tim Hogan a Jack Nydar by rozhodně nechtěli, abychom tady pro ně fňukali! Jsme mariňáci! Už jenom kvůli nim tuhle misi dokončím! Budeme pokračovat dál! Most je rozbitý! Proto musíme najít jinou cestu, jak se dostat k těm generátorům, a obnovit tu zatracenou energii, pak se pohneme dál!" Luskl prsty a řekl Bradovi: "Brade, ty máš u sebe počítač a plány základny, co ti dal Morgen, že jo? Ukaž mi je!"

Brad vytáhl počítač a ukázal veliteli plány základny.

"Musí tady být i jiná cesta."

Brad na něj pohlédl velmi neradostně, neboť se stalo přesně to, čeho se obával, a věděl, co bude následovat. "Další cesta je, musíme sejít do nejspodnějších podlaží v podzemí a pak jít do druhého komplexu tady tím tunelem vespod. Je to nejspodnější místo základny, ale tam ani krysy nežijou!"

"To se mi nelíbí!" podotkl Thomas.

Brad se na něj vážně podíval a řekl: "Mě taky ne! Ale jiná cesta není!"

Notorment vzdychl a pohlédl na ostatní. "Nemáme na výběr! Jdeme!"

Všichni se shromáždili a Notorment řekl: "Thomasi, ohlas naší situaci druhému týmu, že jdeme dolů."

Thomas stiskl vysílačku a tam se ozvala Fira. "Firo, mám další špatné zprávy. Jack Nydar je mrtvý."

"To snad ne!" ozvalo se z vysílačky.

"To není všechno! Něco nebo někdo rozbil most. Musíme do spodních podlaží pod základnou a v podzemí jít do druhého komplexu tunelem, vůbec se mi to nelíbí."

"Co se to sakra děje!?" zařvala Fira.

"Nevím. Začíná se nám to tady nějak komplikovat a vymykat z rukou. Vůbec nemám z téhle mise dobrý pocit. Tohle místo je prokletý!"

"Thomasi, začínám mít stejně špatný pocit. Možná bychom měli jít dolů společně s vámi. Za to riziko to nestojí. Tady jsme k ničemu!"

Thomas ji však okřikl: "Ne! Firo, zůstaň se svým týmem tam, kde jsi! My to zvládneme! Pokud se něco posere, nebylo by dobré, abychom tam dole uvízli všichni. Budete naše záloha a případná naděje."

"Dobře, ale slib mi, že budeš opatrný!" řekla po chvíli Fira.

"Budu. Neboj, dám si pozor! Bude to dobrý! Zvládli jsme už horší věci, lásko!"

"Já vím. Hodně štěstí, lásko. Miluju tě."

"Taky tě miluju. Uvidíme se. Slibuju!"

Thomas ukončil relaci a jako poslední se vydal z jídelny. Všichni zamířili temnou chodbou k výtahu. Thomas se najednou zastavil a rozhlédl. Jeho divný pocit narůstal a pak uslyšel velmi zvláštní zvuk. Vzduchem se ozvalo nechutné zakřupání a následovalo zlé zasyčení. Thomas Harrison se ještě v obavách rozhlédl a pak se přidal k ostatním.

Notormentův tým se vydal do hlubin základny. Kdo ví, co je tam ještě čeká… Už teď se jejich mise vymyká kontrole a to byl teprve začátek…© Tomáš Mestek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama