ZUŘIVÁ VÁLKA 1 - Snadná mise, kapitola 9.

26. září 2017 v 22:18 | Tomáš Mestek |  Vetřelec vs. Predátor: ZUŘIVÁ VÁLKA 1

ZUŘIVÁ VÁLKA 1 - Snadná mise, kapitola 9.
Brad Nyvell chvátal tak rychle, jak mu to jeho těžká zbraň dovolovala. Pronásledoval neviditelného lovce, což nebylo těžké, protože jeho krev byla všude - na stěnách a hlavně na zemi - a svítila jako vánoční stromeček. Pro Brada nebylo vůbec těžké sledovat stopu ani v takové tmě, jako byla tady.

***


Velitel Notorment hledal svou pulsovou pušku, ale nenašel ji. "Kam zmizela moje zbraň, vždyť tady ležela?"

"Asi ji vzal Brad," přemýšlel Thomas. "Bože! On se vydal za ním, za tou věcí, úplně sám. To vůbec není dobrý."

"A pro koho to není dobrý?" přidal se Gabriel. "Spíš začni litovat toho neviditelného parchanta. Už jsi někdy zažil Brada naštvaného? Já jo, kdykoliv se naštval, lítaly na akademii lavice nebo stoly a v hospodě mariňáci a teď bude cákat zelená krev a lítat kusy rozstřílené obludy."

"To doufám, snad budeme sledovat zelenou krev a ne červenou."

"Tak na co čekáme?!" prohlásil velitel s brokovnicí v ruce. "Jdeme za ním, přece ho v tom nenecháme samotného, když ten neviditelnej je takovej parchant!"

Vydali se za Bradem a sledovali stopy zelené krve.

***


Brad začínal být zpocený, ale stále udržoval tempo zuřivého pronásledování. Zdálo se, že svého nepřítele dohání. Právě se před ním zavřely dveře a jeho puška zaměřila pohyb neviditelného, ale pozdě, střelba zasáhla jen dveře. Brad k nim přiběhl s novou nadějí, že lovce, co se nyní stal kořistí, konečně dohání. Otevřel a nepřítel právě mizel za rohem. Brad se rozběhl a spatřil svůj cíl. Neviditelný hned na to dostal další dávku z chytré pušky a lovec s novými cákanci zelené krve za sebou zmizel za dalším rohem.

Brad zpomalil, aby ho tam náhodou nečekalo překvapení, rychle se podíval za roh a zpátky, podíval se znovu a pomalým krokem se vydal chodbou, kde byly vidět další čerstvé krvavé skvrny, které končily u zaseknutých dveří na konci chodby. Brad prolezl škvírou a držel se stop. Předtím však praštil do panelu a dveře se s překvapením zdály být funkční, jen se pomalu se skřípáním zavíraly.

Zavřel, aby mu kořist neunikla. Ocitl se v nějakém menším skladu. Vypadalo to tam skoro jako ve strojovně, všude samé trubky a sloupy. Minul jasně žlutý nakladač, propletl se mezi krabicemi a za dalším sloupem si všiml znepokojivé věci. Tady zelené stopy končily…

***


Notorment běžel první a sledoval stopy. Skupinu uzavíral trochu pomalejší Madaeus a nebylo divu, když měl tak tučný náklad dvou těžkých kulometů na svých rukách.

"Teda, z toho parchanta to cáká jako z prasete," komentoval zakrvácenou podlahu Gabriel. "Divím se, že ještě žije. Přemýšlím, jestli vůbec chci potkat magora, co tady pořádá masová jatka."

Zaběhli za roh a vydali se po stopách další chodbou.

***


Brad Nyvell potichu procházel mezi krabicemi a hledal nějaké stopy. Zatím nic nenašel. Pokračoval v hledání a za chvíli se začal vracet na druhou stranu místnosti. Prošel sklad skrz na skrz a nic. Vůbec nic, žádné stopy, žádná příšera. A pak si náhle uvědomil, že mu něco kape na hlavu, sáhl si na helmu a zjistil, že má celou dlaň zelenou. Podíval se nad sebe a z jedné trubky na něho kapala zelená krev. Nad sebou spatřil hotové bludiště mohutných trubek, které se táhlo až k vysokému stropu. Pak pohlédl na zeď, podél ní byl další menší proud zelené krve. Sledoval ho očima a konečně spatřil svůj dlouho vytoužený a hledaný cíl. Na jedné mohutné trubce skoro u stropu ho uviděl sedět. Brad popošel za krabice a svůj cíl pozorně sledoval.

Lovec seděl zcela odmaskovaný na trubce. Zrovna vytahoval lékárničku a netušil, že je pozorován. Vybral si něco jako pistoli s hadicí a začal si do ran stříkat nějaký roztok. Brnění už na sobě skoro žádné neměl, zbylo jen pár rozstřílených plátů. Pak vytáhl dvě velké injekce, píchl je do sebe a začal řvát ve velké agónii. Řval dlouho a Bradovi to konečně došlo. Cože?! Tak ty se tam nějak léčíš, ty parchante, jo?! Tak to mám pro tebe překvapení… Můžeš začít znova! řekl si, vyskočil ze svého úkrytu a začal střílet přímo na cíl.

Z lovce, který se právě šťastně vyléčil a měl radost, že zastavil krvácení, znovu začala stříkat krev. Lékárnička mu vypadla z ruky a málem spadl i on sám, kdyby se včas nezachytil. Schovával se za velkou rourou. Vykoukl, aby spatřil zdroj té strašné palby, a hned se o jeho masku začaly odrážet kulky. Lovec na chvíli zalezl zpět, na levém předloktí něco stiskl a hned se mu z ruky vysunul kanón. Nabil ho na maximální dávku a postavil se. Zamířil a vystřelil. Brad uskočil zpátky za krabice, ale výbuch byl silný. Rozmetalo to jeho úkryt na kusy. Rozpadl se vedlejší sloup a veškeré harampádí spadlo na Brada.

Ozval se zlý smích. Brad se vyhrabal z trosek a odhodil zbytky své chytré pušky, která už byla zcela nepoužitelná. Sáhl si na spálenou ránu, krvácel a to na mnoha místech. Nebyla to vážná zranění, ale pár dní to pocítí a pronásledování se tím možná trochu zkomplikuje. Stále slyšel zlý smích a řev. Brad popadl pulsovou pušku, kterou vzal veliteli, a řekl si: Tak ty se mi budeš smát, ty jeden zmetku! Uvidíme, co řekneš na tohle! Odkulil se na bok, aby měl lepší výhled na cíl. Nabil granátomet a vystřelil. Granát letěl přesně a lovec jenom kývl hlavou, než roura, na které stál, explodovala a výbuch ho odhodil. Praštil se o strop a proletěl mnoha trubkami, které se začaly bortit. Spadl na zem a na něho dopadlo potrubí.

Brad se chtěl postavit, ale zatím to nešlo. Získal trochu času a obvázal si pár ran a to hlavně na ruce a na noze.

***


Gabriel v zuřivém běhu zařval: "To byl výbuch! Rychle! Tudy!"

Ozval se další výbuch a Notorment vykřikl: "To znělo jako granát z mojí pulsové pušky!"

Zabočili a spatřili zavřené dveře, u kterých končily zelené stopy krve.

"Rychle, Hyomy! Otevři ty dveře!"

Po chvíli se uvolnil průchod a všichni spatřili spoušť jako po boji.

Důkladně prohledali celou skladovou místnost, našli zelenou krev a na zemi prázdnou mimozemskou lékárničku. Pak objevili Bradův batoh, kusy rozbité chytré pušky a malé kaluže červené krve. Ale po jejich kolegovi nebo neznámém lovci ani stopy. Oba zmizeli.

Madeus střežil okolí, Notorment a Hyomy ještě místnost prozkoumávali a Thomas s Gabrielem stáli u Bradova batohu.

"Co se tady stalo? A kde je Brad?" zeptal se Gabriel.

"Nevím, podíváme se," řekl Thomas a otevřel batoh.

Notorment k nim přistoupil a zeptal se: "Našli jste něco?"

"Jen Bradův batoh, kde jsou plány základny, a jeho rozbitou zbraň." Thomas vytáhl plány a podal je Gabrielovi. "Počkat, ještě něco. Chybí tady dvě dávky superadrenalinu."

"Cože? On si jich bere tolik? Já mám většinou sotva jednu," reagoval Gabriel.

"Jo, ale Brad si vždycky bere pouzdro rovnou na tři dávky a zbyla tady jenom jedna."

"To je blázen! Viděl jsem, co superadrenalin udělá s člověkem, dá ti to supervýdrž, při zranění přináší neskutečnou úlevu a všechny bolesti utlumí na minimum. Máš pocit supereuforie, že si v jednu chvíli myslíš, že jsi bůh, jenomže za ty vedlejší účinky, co se dostaví potom, až to vyprchá, to nestojí. Potom se totiž cítíš jako mrtvola a pocity jsou horší, než ta nejhorší kocovina v historii."

"Pořád je tady ale možnost, že by mohl být stále naživu," zadoufal Thomas.

Velitel jim skočil do řeči: "Pokud je naživu, tak ho jistě potkáme. My však musíme dál!"

Thomas se zvedl a řekl: "Počkat! Přece tady Brada nenecháme!"

"To nenecháme, ale tady na tomhle místě ho stejně nenajdeme a tohle pronásledování bylo jeho rozhodnutí, takže jdeme!" rozhodl rázně Notorment.

"Tak se tady ještě porozhlédneme," podotkl Thomas.

"Na to není čas! Navíc, já už jsem to tady prohlédl a je tady hovno! Takže jdeme! Dokončíme náš úkol!" Notorment vykročil ke dveřím. Hyomy a Madeus ho následovali. Gabriel pokrčil rameny a vyrazil za nimi. Thomas se rozhlédl a zašeptal si pro sebe: Sakra, Brade, kam jsi zmizel?! Ještě se ohlédl a přidal se k ostatním.

Nikdo z nich si nevšiml, že na stěně za trubkami byly další zelené stopy krve, které vedly do větrací šachty.© Tomáš Mestek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama