Tři otázky ke kresbám

27. října 2017 v 21:13 | Tomáš Mestek |  O autorovi

Tři otázky ke kresbám
Tyto otázky se budou týkat obalů a malíře, který je kreslil...


1) Murin Wolf je tvůj kamarád od dětství. Řekni nám něco o něm.

Vláďa (MURIN WOLF) je můj dlouholetý kamarád z Horních Počernic. Známe se přes jiného kamaráda úplně náhodou. Pak jsme chodili spolu často ven na pokec a dlouho jsme se dokázali bavit o filmech :-) Byla vždycky sranda a moc rád se s ním směju. Zároveň ho strašně obdivuji, jaký je to skvělý umělec a malíř. To, co dokáže nakreslit za malou chviličku třeba jen tužkou na papírek, je pro mě neuvěřitelné a klaním se mu. Jsem hrdý na to, že mi tak pomáhá.


2) Jak se s ním spolupracuje? Máte za sebou už tři obálky, teď začínáte dávat dohromady kresby k jednotlivým dílům. Jak to vypadá, když se dohadujete, jak by měly kresby vypadat?

Dobře se s ním dohaduje :-) Vzhledem k tomu, že se dlouho známe, tak je to hodně sranda :-)

Např.:
"Tenhle roh stolu je ten skalní převis."
"A odkdy se tomu říká převis?"
"Aha, tak to není převis, ale blbost."

Vždycky mi ale dokáže porozumět a vcítit se do toho, co vlastně chci. I když se to někdy nepovede, nikdy se nepřestane snažit, dokud to není perfektní. Někdy je lepší nechat některé věci na něm, jeho fantazie je obdivuhodná.


3) A teď něco k těm obálkám... Řekni nám, proč ses rozhodl zrovna pro tyhle konkrétní kresby a výjevy z příběhu? Co tím chceš čtenáři říct, když tvou knihu vezme poprvé do ruky?


První díl:

Kresba obálky u prvního dílu je hodně barevná, výrazná. Zobrazuje, že světlo slunce ještě Arwelon neopustilo. Na přední straně se nachází velký strom, ve kterém bydlí Angela, velitelka Silvedarrských bojovnic. Kolem jsou vodopády. Na zadní straně je socha a chrám Nathaniel, bohyně moudrosti a přírody. Spolu s Angelou stvořily SILVEDARR. Je to tajná a tajemná země barev, čarovných lesů a vodopádů, kde žijí jen zvířata a ženy, kterým se říká Silvedarrské bojovnice. Jsou to divoké a nespoutané ženy, jenž v Silvedarru našly svobodu, sílu a nesmrtelnost. Naslouchají hlasům žen, které jsou v jiných zemích v nesnázích, a tak se často vydávají na pouť, aby je zachránily a přivedly do této čarovné země, kde se z nich stanou Silvedarrské sestry.Druhý díl:

Kresba druhého dílu je už temnější. Barvy jsou tmavší, stmívá se a přichází noc, která se vkrádá do Arwelonu. V noci vylézají zvláštní tvorové a také tygři :-) Dirion se svým mečem si nasazuje kápi, aby se před nimi v té tmě skryl, zatímco zářivý měsíc překrývá tajemný běs. Křídla má, ale můra to není. Světlo ho láká a tak své plány spřádá. Brzy ho pohltí a jeho křik se lesem rozezní.Třetí díl:

Kresba k třetímu dílu je nejtemnější. Události Posledního paladina vrcholí. A světlem, jenž září v Arwelonu, už není slunce a ani měsíc, ale ohnivé plameny, které se ve tmě šíří po zemi. Na obálce i na kresbě se vůbec poprvé objevuje Temný paladin, v rukou třímá zlý meč Tharrzugil. Jeho Darkenové jsou černí, strašliví válečníci s ohnivými meči. Jsou to napůl démoni a napůl lidé. Armáda Darkenů se pomalu blíží k pevnosti Forgon na hranici království Ferador, odkud paladinové pocházejí. Tharrzugil probudí pradávného tvora, ale to není to nejhorší. Tharrzugilova zlá čepel sílí chaosem, temnotou a zkázou, která se šíří, a tím sílí i někdo další - Temný pán ve svém vězení, který se brzy uvolní. Paladinů ubývá. Kdo nakonec zůstane ten poslední? Na koho padne tíha proroctví? DOKUD POSLEDNÍ PALADIN BUDE ŽIV, ŘÁD SVĚTLA BUDE ŽÍT. Kdo bude ten poslední?

A zde MURIN WOLF a jeho tvorba:
http://murinart.com/murinwolf/


© Tomáš Mestek 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama